Kdy je vhodné navštívit lékaře?

Máte doma psa nebo kočku s vleklým kožním onemocněním? Chodíte s nimi stále k veterinárnímu lékaři a jejich zdravotní stav se nelepší, nebo se zlepší jen krátce po dobu léčby a pár týdnů po léčbě a potom se jejich zdravotní/kožní potíže znovu vrátí? Nebo se zdravotní stav Vašich mazlíčků jen postupně zhoršuje? Stála už Vás tato léčba spoustu času a financí a výsledek rozhodně není takový, jaký si představujete? Máte pocit, že se Vaše zvířátko trápí a chcete mu skutečně pomoct? Má zdravotní potíže už od malička a už jste hodněkrát slyšeli, že se s tím nedá nic dělat? Bojíte se, že se bude trápit, a Vy s ním, až do konce jeho života?

Sdělil Vám Váš ošetřující veterinární lékař přesnou diagnosu nemoci Vašeho domácího mazlíčka? Vysvětlil Vám lékař podrobně a srozumitelně jednotlivé kroky diagnostiky a léčby? Rozumíte jim? Věnuje se Vám na jednom pracovišti vždy jen jeden veterinární lékař – specialista dermatolog? A věnuje se Vašemu zvířátku a Vám dostatečně dlouhou dobu na to, aby ho pořádně vyšetřil/zkontroloval a odpověděl na všechny Vaše dotazy? Probíral s Vámi dopředu předběžnou finanční náročnost léčby a navrhl Vám alternativy? Je zdravotní stav Vašeho zvířátka u veterinárního lékaře pravidelně kontrolován? Zve si Vás ošetřující lékař pravidelně, alespoň jednou měsíčně na kontrolu a monitoring onemocnění? Víte podrobně, jaké mají použité léky případné vedlejší účinky?

Pokud na první odstavec otázek odpovíte ANO a na druhý NE, tak jste typickým majitelem domácího mazlíčka s chronickým kožním onemocněním a usilovně se snažíte svému mazlíčkovi pomoct. Můžeme Vás ujistit, že pokud existuje nějaká možnost pomoci Vašem domácímu zvířátku, tak to spolu určitě zvládneme.

MVDr. Petr Sedláček nabízí:

  • 22 let zkušeností v oboru veterinární dermatologie psa a kočky, se zaměřením na chronická a rekurentní kožní onemocnění
  • Individuální a přátelský přístup k Vám a k Vašemu zvířátku
  • Důkladné zhodnocení dosavadního průběhu onemocnění – anamnéza
  • Důkladné zhodnocení dosavadní terapie a její efekt
  • Pro Vás srozumitelnou diagnostiku
  • Stanovení přesné diagnózy onemocnění Vašeho domácího zvířátka prakticky ve všech případech
  • Předběžný nástin finanční náročnosti léčby
  • Progresivní způsoby léčby kožních onemocnění
  • Pravidelný monitoring zdravotního stavu Vašeho mazlíčka
  • A hlavně zásadní zlepšení kvality života Vašeho pejska nebo Vaší kočky

Zavolejte k nám na kliniku a domluvte si individuální termín vyšetření. Pokud máte, vezměte s sebou všechny veterinární záznamy z dosavadní terapie, popřípadě si je vyžádejte u ošetřujících veterinárních lékařů. Napište si názvy léků, kterými byl Váš mazlíček doposud léčen, včetně použitých šamponů, krmiv, vitamínových přípravků a podobně. Pokuste se vzpomenout, jestli mělo použití některého z nich významný pozitivní efekt. Vezměte s sebou i fotky, jak vypadalo Vaše domácí zvířátko v průběhu onemocnění.

Těšíme se na Vás a Vaše domácí zvířátko a na naši společnou cestu k jeho uzdravení.