Pokud má Váš domácí mazlíček nějaké kožní onemocnění, poraďte se s našimi lékaři.

Jsme přední veterinární klinikou v oboru dermatologie.

Díky specializaci pana MVDr. Sedláčka sledujeme

a aplikujeme nejmodernější poznatky v tomto oboru.


P
rovádíme kompletní diagnostiku a léčbu veškerých kožních onemocnění.

MVDr. Petr Sedláček

Lékař specializující se po celou svou procesní kariéru na kožní onemocnění psů a koček.

Absolvent mnohých dermatologických workshopů a školení.

Lékař s více jak 22 letou praxí v oboru.

Více informací o ošetřujících lékařích

Potřebujete poradit?

Drbe se Váš mazlíček často?

Přečtěte si, co může být nejčastější
příčinnou onemocnění a jak
nejrychleji ulevit Vašemu mazlíčkovi.

Zjistit více informací

Kdy řešit nadměrnou ztrátu srsti?

Poradíme Vám, v jakých případech
se jedná o kosmetický problém
nebo už o závažnější nemoc.

Zjistit více informací

Kdy je vhodné navštívit lékaře?

Zkuste zodpovědět otázky
a zjistěte, jak můžeme
Vašemu mazlíčkovi pomoci.

Zjistit více informací

Podívejte se, jak jsme pomohli vyléčit
Vaše zvířecí parťáky

Mladý pes, Stafordšírský bulteriér

S tímto psem nás navštívila zoufalá majitelka. Obešla s ním už spoustu veterinářů, utratila za jeho léčbu velkou sumu peněz a potíže se stále stupňovaly. Pes, jak je patrné na prvním snímku, byl v silné depresi. V ordinaci se prakticky nepřetržitě škrábal. Měl všude po těle lysiny, strupy, byl mastný, silně zapáchal a sypaly se z něj šupiny. Po provedené diagnostice byla nasazena terapie ASIT a pes je v současné době zcela bez potíží a on i majitelka jsou šťastní.

Mladý pes, Irský vlkodav

Tento pejsek k nám přišel na kliniku letos v lednu. Před tím s ním majitel navštívil opakovaně veterinární pracoviště a jeho stav se stále zhoršoval. Cliff dostal několik různých kapek do oka, potom opakovaně antibiotika celkově. Dokonce byl na specializované oční klinice. Jeho oko vypadalo, jak jde vidět na fotkách, doslova příšerně.

Hned při první návštěvě mu byla stanovena diagnóza a nasazena přesná léčba. Nyní už je Cliff zcela zdráv, bez jakýchkoliv léků do budoucna, a směje se jak na poslední fotce :-).

Mladá fenka, Krátkosrstá kolie

Fenku k nám majitelka přivedla vloni v létě. Fence začala praskat nosní houba a postupně začala ztrácet pigment. Onemocnění se stále zhoršovalo. Majitelce jsme po klinickém zhodnocení navrhli stanovení diagnózy pomocí kožní biopsie a následného posouzení vzorku dermatohistopatologem. Ten skutečně určil přesnou příčinu onemocnění. Fence jsme doporučili jeden z možných způsobů léčby, na který zareagovala výborně. Aktuálně má nádherný nos, který majitelka ošetřuje pouze mastičkou.

Mladý pes, Rhodezský ridgeback

Majitelka tohoto psa nás navštívila s tím, že se mu udělali kolem očí tzv. brýle. To znamená, že kolem očí vylysal. Důkladnou anamnézou jsme zjistili, že pes je dlouhodobě celotělově svědivý a srst kolem očí ztratil, protože si oči neustále o něco třel. Po provedené diagnostice je pes v současné době na dlouhodobé medikaci jen s jedním druhem léků. Je zcela obrostlý a bez pocitu svědění.

Kocour středního věku

Tento kocour nás navštívil s akutním nástupem svědivosti v oblasti hlavy, silným otokem kůže v okolí nosní houby a na bradě. Kůže byla zarudlá, citlivá. Kocour byl v depresi. V anamnéze majitelka uvedla, že se kocour dlouhodobě škrábe. Vždy po ošetření u veterináře se zlepší, ale za nějaký čas se začne škrábat zase. Na prvním snímku vypadal zatím nejhůře a bylo patrné, že se potíže zhoršovaly. Po provedené diagnostice byla stanovena diagnóza a nyní je kocour na dlouhodobé medikaci s jedním druhem léku. Je zcela bez potíží a bez recidiv.

Fenka středního věku, kříženec

Na prvním snímku vidíme, jak fenka vypadala déle než rok.Byla trvale bez srsti na hřbetě i bocích. Na kůži měla šupiny a strupy. Majitelka už léčbu prakticky vzdala a řešila to kabátkem, který fenka nosila i létě, aby její kožní potíže nebyly vidět. U nás na klinice se objevila s jiným akutním onemocněním. V současné době má fenka nasazenou udržovací léčbu, majitelka ji pouze 2x týdně koupe v medikovaném šamponu a podává jí potravní doplňky.